ZAKURZONE: HOTEL BOLKÓW

Spośród opuszczonych miejsc, w które zdarza mi się trafić, to jest najmłodsze. W google wciąż indeksuje się jako lokalizacja, w której można dobrze zjeść i wynająć przytulnie wyglądający pokój; w kolorze zamglonej pomarańczy.

Wchodzę na teren przez, pozbawioną szyb, kuchnie. Skuszona białymi kaflami i faktem, że nikt nie ma ochoty wzywać policji, a jedynie udziela informacji o tym jak dawno miejsce to opuścił właściciel. Z żalem opowiada jak piękne było tu kiedyś i czy nie chcemy może kupić nieruchomości by przywrócić jej dawny blask. Na koniec wycieczki okazuje się, że wejść można ot tak z ulicy. Przez uchylone i zbite okno od restauracji.

Na schodach moje kroki tłumi wykładzina. Wprowadza mnie na kolejne piętra zaskakującej ruiny, która z zewnątrz przecież prezentowała się bardzo elegancko. O tyle, że bez okien. Na górnych kondygnacjach zastaję poprute ściany, pozbawione kabli; zdewastowane łazienki, z których zabrane zostało wszystko co miało jakąkolwiek wartość. Nawet drzwi z framugami wydarto ścianom.

Szkoda.

 

Reklamy

19 comments

 1. martynamaragaryna · Maj 18, 2015

  Wow! Jakie niesamowite miejsce! Zdjecia cudowne. :)

  • Erill · Maj 18, 2015

   Dziękuje :)

 2. Ania · Maj 19, 2015

  Niezłą demolkę tam ktoś urządził, a szkoda :(

  • Erill · Maj 19, 2015

   To nie tyle demolka co bardziej rozbiórka tego co jest cokolwiek jeszcze warte. Aczkolwiek stan faktycznie budzi depresyjne odczucia.

 3. Paweł · Lipiec 6, 2015

  Reblogged this on Paweł Beer.

 4. 365dniwobiektywielg · Lipiec 9, 2015

  Niezwykłe miejsce tapety takie klimatyczne schody pokryte chodnikiem czerwonym widać było elegancko

  • Erill · Lipiec 29, 2015

   Miła Pani z bloku obok opowiadała nam historie o tym, że to był najbardziej prestiżowy lokal w okolicy i nikt z mieszkańców nie może pojąć czemu został zamkniety i tak wydrenowany. Dla mnie to relikt jakiejś epoki który lada moment po prostu zgnije. A szkoda.

 5. Paweł · Lipiec 14, 2015

  Zdecydowanie jest co explorować ;-)

  • Erill · Lipiec 29, 2015

   To prawda :) Byle z latarką :)

 6. betonowezamki · Sierpień 5, 2015

  niezle miejsce!

 7. qbanez · Styczeń 28, 2016

  Miejsce pewnie niedługo po opuszczeniu było mega ciekawe, ale niestety żyjemy w Polsce, gdzie dewastacja postępuje bardzo szybko i bardzo mocno. Szkoda. Zdjęcia fajne, ale miejsce jak dla mnie zbyt mocno zdewastowane, zniszczone, a już się napaliłem żeby tam jechać gdy zobaczyłem pierwsze dwa zdjęcia, po dalszych fotach mi się odechciało :P Pozdrawiam serdecznie :)

  • Erill · Styczeń 28, 2016

   Tylko widzisz tutaj dewastacja to po prostu rozbiórka w wykonaniu dawnego właściciela. Kobieta mieszkająca obok hotelu powiedziała nam co nieco. Więc to nie „inni” tylko sam właściciel pozabierał co mu się przyda i zostwaił budek do zmarnienie. Fakt, skala zniszczeń może zniechęcić i specjalnie bym nie pojechała. Ale, że wracałam z pracy i byłam też w stałym młynie obok hotelu to weszłam tez i tam :)

   • qbanez · Styczeń 29, 2016

    Raczej wątpię w to żeby właściciel dewastował swój własny budynek. Prędzej wziął to co mu potrzebne, czyli meble, wyposażenie, sprzęt, a resztą zajęli się złomiarze, pijaczki, ćpunki i bachory. ;)

    • Erill · Styczeń 29, 2016

     Po tym co widziałam w Grecji jestem w stanie uwierzyć, że właścicielowi mogło się opłacać zrywanie tych kabli i zabieranie okien. Tym szczególniej, że takie były tez informacje od kobiety która mieszka obok :)

     • qbanez · Styczeń 29, 2016

      Czyli nie ma u nas ludzi, którzy dewastują takie miejsca, na to by wychodziło :D

 8. Dagny · Luty 10, 2016

  JESTEM CÓRKĄ WŁAŚCICIELA!!! Nie byłam w hotelu od zamknięcia i muszę przyznać, że te zdjęcia są dla mnie ogromną traumą;((( Trafiłam na nie przypadkiem i pękło mi serce!!! Właściciel został oszukany, okradziony, hotel zniszczony, a tata umarł kilka miesięcy po fakcie. Szaleje jak patrze, jak to wszystko jest zniszczone, było to robione taty i moimi rękoma… Nasze dokumenty, było tam tak pięknie;((( Wyobraźcie sobie co teraz czuje;/// Ten hotel to historia BEZ HAPPY ENDU ;((( !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Chętnie udzielę informacji na temat tego tragicznego miejsca…

 9. michel · Kwiecień 2, 2017

  PO lska PO okrągłostołowych bandytów.

 10. Luna · Sierpień 7

  to było piękne miejsce w latach dziewięćdziesiątych odbywałam tam praktyki ludzie którzy tam pracowali byli bardzo zżyci z sobą obok hotelu mieliśmy mały ogródek zielarski Pani Basiu czy nie żal pani tego :-(

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s