CZŁOWIEK PRACA

Zrzut ekranu 2015-03-25 o 03.02.01Czy w dzisiejszym świecie istnieje jakiś zawód w którym nie ma się kontaktu z drugim człowiekiem? Z zasady pomijamy zawodowe pustelnictwo w opuszczonym autobusie i żywienie się jagodami.
Nic innego na tym ziemskim padole (no może poza kotami) nie jest tak fascynującym źródłem inspiracji, jak osobnik naszego gatunku.

CZŁOWIEK PROFESOR

Ten typ co wszystko wie. Każdą książkę przeczytał, wszystkie dziedziny zna doskonale i w razie czego służy radą, pomocą, podpowiedzią. A także podważeniem kompetencji.
Poprawki wyślę Ci używając fachowych słów prosto z opasłych tomiszczy “jedynej słusznej encyklopedii google”. To, że najczęściej nie rozumie jak one działają na żywym organizmie to inna rzecz.  A jeszcze inniejsza to fakt, że jakimś dziwnym trafem nijak nie wychodzi mu jej wprowadzanie ich życie.
Z niewyjaśnionych przyczyn przy poziomie swojego eksperctwa wciąż potrzebuje zatrudniać ludzi, którzy będą robili coś dla niego.

CZŁOWIEK ENIGMA

W zasadzie nie jesteś w stanie określić jakim cudem osoba znalazła się na tym konkretnym stanowisku. O tym co robi wie nic, o tym co Ty, jeszcze mniej. 
Dlatego potem czytasz, że słoneczny odcień skóry jest już passe i dlatego masz zmienić jej kolor na zielonkawo zgniły.
Genezy tego zachowania szukać należy w fakcie, że zalał swój komputer kawą; przez co siadł monitor i kolory lekko spłowiały. Tak na przykład czerwony stał się zielony i odwrotnie.

CZŁOWIEK KLEPSYDRA

To ten magiczny osobnik, któremu po troszę to nawet zazdroszczę, który nie wie co to są ramy czasowe. Wysyła taki poprawki o 14 i nadziwić się nie może, że po pierwsze nie odpisujesz natychmiast; to do tego każesz mu czekać kilka godzin na efekty.
W jego czasoprzestrzeni życiowej funkcjonuje zasada magicznej godziny siedemnastej, która jasno i sztywno określa ramy ważności danego projektu. Wszystko jest pilne tylko do 16:59 oraz od godziny 9:01.

CZŁOWIEK POMYŁKA

Trafił do Ciebie z niejasnych przyczyn, z jeszcze mniej określonych zatrudnił. A z najmniej zrozumiałych każe Ci potem w produkcie zmieniać wszystko co jest cechą charakterystyczną twojej pracy, po której się do Ciebie zgłosił.
Zaczyna się niewinnie od detali, potem się okazuje, że w zasadzie całość jest do dupy by przejść do meritum w postaci, niechęci do zapłacenia Ci za Twoją pracę bo “spodziewał się czegoś innego”.

CZŁOWIEK HAJS

Rozmowę zaczyna od pytania “Ile kosztuje?”, oraz charakteryzuje się wyrazem specyficznego zaskoczenia gdy próbujesz dopytać; co za usługę chce dokładnie zakupić. Oraz, że każda w zależności pod wariantów wiąże się z innym budżetem.
Negocjuje stawki zawsze, chociażby o 50 zł by na koniec powiedzieć, że mówił cały czas o brutto. Ostatecznie płaci w ratach przez 13 lat bo ma trudną sytuację.

Kogoś pominęłam?

Reklamy

11 comments

 1. 365dniwobiektywielg · Marzec 25, 2015

  To zależy

  • Erill · Marzec 30, 2015

   co i od czego?

   • 365dniwobiektywielg · Marzec 30, 2015

    Powiedz mi czy dochodzą do ciebie komentarze bo pisze a ich nie widać na blogu. daj znać

    • Erill · Marzec 31, 2015

     Napisałeś ich tak dużo w krótkim czasie, że wordpress potraktował je jako spam :) A ten sprawdzam tylko raz dziennie :) Ale już wszystko jest na swoim miejscu :)

     • 365dniwobiektywielg · Marzec 31, 2015

      Cieszę się Pozdrowionka

     • 365dniwobiektywielg · Marzec 31, 2015

      To jest dziwne bo jak ktoś do mnie pisze to odpowiadam a tu nie dochodzi ehh ale dobrze ze już doszło do ciebie :)
      Pozdrawiam !

   • 365dniwobiektywielg · Marzec 30, 2015

    Do podejścia człowieka

 2. 365dniwobiektywielg · Marzec 30, 2015

  od człowieka jakie ma podejście do drugiej(innej) osoby

  • Erill · Marzec 31, 2015

   Wiadomo. Problem w tym, że często gęsto jedna strona podchodzi diametralnie inaczej od drugiej i stąd te dziwne rozbieżności z którymi trzeba się bić, zeby przebić się do tresći właściwej a nie tylko różnicy charakteru

 3. 365dniwobiektywielg · Marzec 30, 2015

  Odpisałem ale tu (zresztą nie tylko tu) chyba odpowiedzi nie dochodzą.
  To zależy od człowieka jakie ma podejście

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s