ILE MASZ HAJSÓW?

IMG_4838Niby człowiecza osobowość taka skomplikowana jest a jednak operuje na prostych silnikach.

Tacy jesteśmy to niby złożeni, wielowątkowi, rozwinięci i dojrzali; ale gdy temat odpowiedni zabrzmi; to w trzy tony uderzamy jak Lady Gaga w swojej komercyjnej muzyce.
Od wielkiego dzwonu i gali pokażemy trzy oktawy naszego charakteru.
Na co dzień taplać się jednak będziemy w kilku, na dodatek bardzo podobnie brzmiących, tonacjach.

O tym jak dużo szkody dla modelek zrobiła instagramowa afera wokoł pań do towarzystwa nie mam ochoty się nawet szerzej rozpisywać.
Od lat uważane jest, że jak modelka to dupodajka, na dodatek ćwierć inteligentna. Szoł typu TapMadl tylko pogłębia przeświadczenie przeciętnego widza; przed ekranem telewizora czy komputera; że wylosował szcześliwiej bo lepiej być biednym aniżli durnym jak jedna z drugą długonogą.

Mam generanie w rzyci, i to nie za 25k i nie od szejka; co kto z kim i za ile robi. Nie interesuje mnie to z kim sypia panna celebrytka, pan znany aktor czy jakaś randomowa pani z wielkim ust koralem co ma dużo fanów na instagramie.
Mam za mało czasu dla siebie, żeby się  zajmować cudzym życiem.

Nie do dziś jednak wiadomo, jestem w sporej mniejszości wobec wszystkich lepiej widzących ludzi w internetach, którzy czekają by móc powiedzieć innym jak grzesznie żyją.

Nagle się okazuje, że każdy to tylko na misjonarza zapewne i to przy zgaszonym świetle; czysty jest moralnie i absolutnie nigdy, przenigdy nie sprzedał się w żadnym wymiarze, a już nie daj bóg – tfu tfu – cielesnym.
Wszyscy jednogłośnie przecież zgodzić się możemy, że praca pod durnym szefem, na nadgodzinach; za 2 tysiące złotych to nie jest sprzedaż siebie a ciężka uczciwa praca, jedynie w niezgodzie z całym sobą, swoimi oczekiwaniami wobec życia i postawą wobec wyzyskiwania.
Prawda?

Tak samo jak nagle się okazuje, że przecież każdy ma psi obowiązek wobec społeczności na czole sobie wytatuować co, komu i za ile robi bo jak nie to hipokryzja.
Naturalnie.
Każdy z nas chętnie mówi, że zabija swoje serce w pracy robiąc coś wedle oczekiwań klienta co jest kompletnie niezgodne z tym co myśli na temat danego projektu. Ale klient płaci – klient wymaga.
Każdy z nas dumnie przecież pręży pierś by dumnie ogłaszać światu jak to jest dziwką mentalną w pracy.
Prawda?

Każdy z nas również szczerze i otwarcie przyznaje się szerokiej gawiedzi jak korzysta ze znajomości, kruczków prawnych by płacić mniejszy podatek czy pracować jako rolnik mimo, że się mieszka w centrum miasta czy oddaje kiecki zaraz po tym jak wróci z czerwonego dywanu.

A nie chwileczkę.
Do tego się nie przyznaje, bo trochę głupio by wyszło jakby się okazało, że procedery z Wallmartu są standardem w Polskich sklepach również.

Nie wierzycie? To sztachnijcie się czasem ciuchem z wyprzedaży. Albo nawet regularnej sprzedaży. Daleko mu do nowości. A przy szyi nie rzadko każdy odcień podkładu, nitki wyciągnięte a i kształt jakiś taki znoszony.

Zawsze chodzi o hajs. Zawsze.
Jak zarabiasz dużo to Ci się w dupie poprzewracało, albo kradniesz, albo oszukujesz albo uczciwym zarobek zabierasz.
Zarabiasz za mało, to nie poradnyś i biedny bo Ci życie sprytu poskąpiło, a kuzyn Józek to przynajmniej auta z zagranicy przywozi i sprzedaje. Co z tego, że ze szrotu jako od pierwszego właściciela opisuje. Rodzinę ma, utrzymać musi.
Jak Ci się noga powinie to widocznie karma do Ciebie wróciła. Jak Ci się nie powinie to posmarowałeś komu trzeba.

Ot to nasz kraj; taki wspaniały. Od najwyższych oficjeli aż po szarą gawiedź za przedsiębiorczość nienawiścią szczerą darzy.
Jedni odgórnie podatki podnoszą coby się panisku pracowitemu nie przewróciło w rzyci od dobrobytu, a reszta skopie leżącego, mówiąc mu, że zapracował na taki los.

Przecież wystarczyło siedzieć cicho za 2 tysiące na rękę i jedno miejsce parkingowe. Pół pod domem a pół pod pracą.

Reklamy

One comment

  1. Sernik z pieprzem · Marzec 26, 2015

    Dobry tekst.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s