ZGADZAM SIĘ NA CHAMSTWO

BLOG_275Nie będę go tępił, nie będę piętnował. Będę się święcie oburzał gdy ktoś zareaguje zbyt krytycznie wobec niego. Będę ironizował i naśmiewał się z ludzi, którzy zdecydowali się z prostactwem walczyć, będę perorował, że należy zawsze zachować klasę i gdy ktoś mnie opluwa wmawiać wszystkim, że to deszcz.
Właśnie tak będę wykazywał swoją wyższość nad tym niskim elementem.

Nie robiąc absolutnie nic.

Tych co walkę podejmują będę krytykował szczerze i pasjami. Wyśmiewał się, że są chłopcami, którzy skarżą się na innych i są zbyt niedojrzali by zignorować to, że są atakowani i obrażani przez mniej kulturalny element. Będę pisał w sieci elaboraty o tym, że artyście nie wypada zniżać się do poziomu chamów przeszkadzających mu w trakcie koncertu. Wysnuwał ideologiczne argumenty o tym, że głupiemu się ustępuje i tylko brakiem reakcji można zdziałać.

TAK MI DOPOMÓŻ INTERNET I BLOGI, ENTER!

W swojej potrzebie postrzegania siebie i przez innych jako człeka prawego, kulturalnego wysoce i wykształconego doszliśmy do absurdalnego momentu, w którym w imię wyższych idei dajemy sobie wchodzić na głowę i oblewać ją fekaliami.
A potem jeszcze z uśmiechem uduchowionego pytamy cóż to za bukiet zapachowy.
Zapędziliśmy w swojej politycznej poprawności do rogu w którym z ostracyzmem traktujemy ludzi, którzy powiedzieli dość takim praktykom.
Jarka Kuziara twitter pozdrawia jako niedojrzałego chłopca, który chodzi na skargę do pani. A ja mu przyklaskuje bo uważam, że jak ktoś jest tak głupi by obrażać innych w sieci pod swoim nazwiskiem, jednocześnie chełpiąc się jakie stanowisko piastuje, sam pracuje na guza. I nie, nie uważam by było to niesmaczne. Jestem zdania, że jest to jedyna słuszna reakcja.

BEZKARNOŚĆ

Ludzie którzy nas obrażają czują się bezkarni, bo im na to pozwalamy. Zgadzamy się naszym milczeniem i brakiem reakcji na to; by robili to częściej i intensywniej. Nauczyliśmy ich, że nie ma z tego absolutnie żadnych konsekwencji. Tylko my potem siedzimy w knajpie przy piwie czy drinku, i narzekamy znajomym na czym ten świat stoi, że ludzie nie wiedzą gdzie są granice kultury.
Nie wiedzą. A jeśli i my ich nie wskażemy; przynajmniej w swoim obrębie; dalej nie będą ich wiedzieć i nie nabędą świadomości tego co się dzieje, gdy je swoimi wiejskimi butami, przekroczą.
Popieram w pełni zachowanie Czesława Mozila na swoim koncercie, który ostrymi słowami wyprosił prostaczkę, chamkę i osobę bez krzty szacunku dla innych. Pannę której się wydawało, że jak zapłaciła za bilet to wolno jej; swoje uwalone gnojem braku kultury gumiaki; postawić na stole kulturalnego wydarzenia.
Nie, nie uważam by w jakimkolwiek stopniu przesadził. Co więcej jestem zdania, że miał pełne prawo poprosić ochroniarza żeby to pijackie truchło wyrzucił z sali. To nie jest tak, że ta baba przeszkadzał jemu. Ona przeszkadzała wszystkim. Wszystkim, poza swoją egoistyczną dupą, która uznała, że skoro wydała kilka funtów na bilet to jest wszechmocna i jest u siebie.
Nie była.

U MNIE W DOMU

Tak samo u siebie nie są hejterzy z bloga, których blokuje i usuwam. Podobnie u siebie nie są twitterowi szkodnicy, który są tam tylko po to by mącić wodę i obrażać ludzi, którzy robią coś wartościowego.
Można kogoś nie lubić, można nie cenić jego osiągnięć, można się z czyimiś poglądami nie zgadzać.
Ale to absulutnie nie są powody do tego by rzucać w takiego człowieka niskimi inwektywami. 

Jeśli ktoś agresywnie obraża mnie, moją rodzinę, znajomych, moją prace i wysiłek to nie, nie będę udawała, że prawi mi komplementy.
Będę takiego osobnika piętnować.

Ty tez powinieneś.

Reklamy

One comment

  1. michel · Grudzień 9, 2016

    mozil, kuźniar ? ukrainiec opluwający Polskę i niemiecki propagandysta Twoimi bohaterami ? ? Jestem zawiedziony.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s