488. Jesteśmy jak anteny.

Nadajemy sygnał. Nie poświęcamy już czasu na to by przetworzyć ten który wróci i dostosować kolejny do tego który nadszedł w odpowiedzi.

Lubujemy się w monologach. Opowiadających o naszym życiu, zaakcentowanych odpowiednim tonem i dozą nonszalancji jakbyśmy rozprawiali o czymś mało ważnym, jednocześnie pragnąć każdym porem swojej skóry by skupiła się na nas uwaga. Nie interesują nas inni. Chyba, że mówią o nas dobrze. Każdą złą opinie wycinamy w pień pod szyldem „nie tolerowania głupot na swój temat”. Przestaliśmy przyjmować do siebie fakt, że być może ktoś z boku widzi nas z odrobinę większego dystansu niż my z poziomu własnego, dumnie podniesionego nosa. Pomyliliśmy pewność siebie, świadomość swoich zalet i bycia w czymś dobrym z budowaniem mitologii, legend i jedynego słusznego podejścia do nas jako bogów, jakich ta ziemia jeszcze nie nosiła. 
Przestaliśmy zauważać, że mamy wady.
I dlatego przestaliśmy się czegokolwiek uczyć.

Uznaliśmy, że jesteśmy już najlepsi. I w zasadzie nie byłoby w tym nic złego. Gdyby nie fakt, że tak naprawdę to jesteśmy kolejnym twórcą wielkiego mitu na temat swojej zajebistości, który buduje się na braku gustu ludzi, którzy nas na pewnych wymiarach odbierają.
Oraz na tym, że nie dajemy dojść do słowa tym, którzy chcą coś powiedzieć.

Jesteśmy tak skupieni na sobie, że staliśmy się głusi na innych. Na to co mają do powiedzenia. Na horyzont który mogą nam otworzyć. Na coś nowego co pozwoli nam się jeszcze bardziej rozwinąć.

Wycinamy wszelkie sugestie, że być może nie jesteśmy do końca tacy jakimi widzieć chcemy się w lustrze. Odrzucamy każdą myśl o tym, że być może z nami jest problem. My jesteśmy idealni. To świat nas nie rozumie. To, że go nie słuchamy z całą pewnością nie ma znaczenia. Liczy się nadany i puszczony w świat komunikat o naszej niezwykłości. Ja i tak wiem lepiej. A nie jakiś świat.

Zestaw:

Płaszcz – @llegro/ sukienka – sisley/ obuw – noname/ torba – fablou/ oxy – primark

Reklamy

4 comments

 1. Kayka Sadowska · Listopad 3, 2013

  fajne jesienne zdjęcia, i takimi zdjęciami sobie trochę zajebistości dodajemy, co tu dużo ukrywać. :) no i właśnie, świat nas nie rozumie, aż za dobrze to rozumiem ;))

  • erill · Listopad 9, 2013

   Ty mnie rozumiesz jak mało kto ;)

 2. retromoderna · Listopad 3, 2013

  Ten płaszcz jest fantastyczny!

 3. poczekarska · Listopad 22, 2013

  niezły wpis ;)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s