290. Świątecznie

Tegorocznie święta są już inne. Spotkaliśmy się przy stole licznie.. ale niepełnie. Z jednej strony szum i harmider wygenerowany przez dwanaście osób z drugiej jednak odczuwalna cisza i 14 miejsc przy stole..

Na te święta i nowy rok (jeśli nie zdąże już zamieścić nowej notki) życzyłabym Wam i sobie też…

By ludzie byli radośniejsi, by umieli znajdować w swoim życiu pozytywne aspekty, by potrafili się cieszyć tym co mają, póki to mają, by nie narzekali ciągle na to jak jest im źle, ciężko i nie epatowali tym na innych oczekując współczucia i uwagi oraz porad z którymi i tak nic nie robią. Byśmy chcieli przebywać z każdym człowiekiem a nie unikać go bo potrafi tylko wprowadzać sobą ferment, by każdy był szczęśliwy na swój sposób i nie oczekiwał, że wszyscy dookoła będą szcześliwi na jego sposób a nie na swój. Byśmy my i inni potrafili z pokorą przyjąć swoją wzajemną odmienność. Poglądów, emocji, wyrażania się, ambicji, potrzeb, trybów życia. Byśmy nie dyskredytowali innych tylko dlatego, że wydaje nam się, że nasz sposób na życie jest jedynym właściwym. Byśmy się szanowali. Żebyśmy potrafili pozostać człowiekiem wychowanym i kulturalnym nawet gdy mamy zły dzień. Żebyśmy potrafili spojrzeć w lustrzo na siebie i zmiany zaczynać od siebie a nie od innych sądząc, że to otoczenie jest winne temu, że się tak czujemy; nie zastanawiając się nawet czy to może z nami coś nie jest w porządku. Byśmy potrafili słuchać, rozmawiać w cztery oczy. Oraz ponosić konsekwencje swoich działań. Byśmy nie ranili osób najbliżych i potrafili dbać o nie ciepłem, uczuciem, uwagą i rozmową o czymś innym poza monologiem o właśnych problemach. Żebyśmy zastanowili się, czy obrażanie się, fochy są warte tego by tracić czas na epatowanie swoim urażonym ego, które rani wszystkich łącznie z nami samymi. I żebyśmy pamiętali, że nic nie trwa wiecznie i czasem warto pojechać do kogoś kogo dawno nie widzieliśmy, przeprosili kogoś za złe rzeczy jakie wykonaliśmy w swej młodzieńczej być może głupocie, by być z kimś takim, nawet jeśli wydaje się, że będzie na to czas.. bo kiedyś, niespodziewanie się okaże, że już go nie ma. A my będziemy być może żałować, że nie spojrzeliśmy na usmięchniętą twarz osoby bliskiej, która wyraża pewien spokój, radość i szczęście, że otaczają ją osoby najbliższe u kresu życia i która się tak cieszy, że Ty też tu jesteś.

Zestaw:

Sukienka – H&M/ Buty – DeeZee/ Futerko – Allegro/ bizu – mix

Reklamy

12 comments

 1. Sek · Grudzień 25, 2011

  kocham ten ałtfid!

 2. Rafał Makieła · Grudzień 25, 2011

  fajny macie garage do fot :) trza tam soś sfocić :)

 3. mala100gosia · Grudzień 25, 2011

  pięknie to napisałaś :) popieram w pełni, a sukienka ciekawa

 4. a.o. · Grudzień 26, 2011

  zajęło mi trochę czasu zanim zrozumiałam to, o czym piszesz. Przyszło jak olśnienie i trwa do dzisiaj. Od tamtej chwili (już ładnych parę lat;)) życie ma dla mnie zupełnie inny smak. Ludzie wokół mnie też mają jakoś łatwiej i fajniej.;)))) Ciepłe, świąteczne uściski dla Ciebie i P od Mła, Ernesta i Nadii :**

 5. grymuza · Grudzień 26, 2011

  popdisuje sie dwoma ręcami i nogom

 6. dzieckokwiatu · Grudzień 26, 2011

  Cudowne zdjęcia i życzenia :) Dziękuje i wzajemnie (teraz i tak cokolwiek bym nie napisała było by blade przy twoich)

 7. theshortblackdress · Grudzień 28, 2011

  świetna stylizacja

 8. a medallion · Grudzień 28, 2011

  piękna sukienka do której wprost idealnie pasuje opaska z piórami, no i ta biżuteria xD

 9. patricia · Grudzień 29, 2011

  podoba mi się ta stylizacja :))
  zapraszam do siebie, poobserwujesz ??
  http://pattis-fashion-place.blogspot.com/

 10. Klamoty · Grudzień 30, 2011

  Piękne i mądre życzenia – oby się nam wszystkim spełniły :)

 11. Jola · Styczeń 2, 2012

  Miłości, radości i spokoju w Nowym Roku bo empatii już Ci chyba nie brakuje :)
  Piękne życzenia, piękny człowiek.

 12. Dominika · Styczeń 6, 2012

  Świetne zdjęcia, dobra sukienka, klimatycznie! Pozdrawiam znad zimniejszego morza i przy okazji życzę wszystkiego wspaniałego w nowym roku:)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s